Anaharsis.EU Форуми Anaharsis.EU
Психотерапевтичен форум

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Тренинг за развиване на комуникативни умения

Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Anaharsis.EU Форуми -> Форум за обяви и съобщения
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Belajio
Site Admin

МнениеПуснато на: Сря Яну 27, 2010 1:21 am    Заглавие: Тренинг за развиване на комуникативни умения Отговорете с цитат

Сдружение с нестопанска цел „Школа Вита”, гр. Варна
провежда

Т Р Е Н И Н Г
за развиване на комуникативни умения

Водещи:
Петър Василев Кралев
магистър по психология, специалист по неорайхианска психотерапия, специализант по холотропно дишане,
преподавател в неорайхианска психотерапевтична школа към Международна фондация "Валдо Бернаскони"

Диана Дончева
Магистър по психология и социални дейности
специалист по проблемите на завистимостите.

Програма на тренинга

1/ Вербално и невербално общуване. Езикът на думите и езикът на тялото. Знаковост на думите. Символиката в езика на тялото.

2/ Да бъдеш или да изглеждаш. Ролите и социалния статус, който търсим. Личност и характер.

3/ Принадлежност и утвърждаване. “Ти си част от нас!”. “Ти си много важен за мен!”.

4/ Отхвърляне и дисквалификация. “Престани, че ме дразниш!”. “Не ме интересува филма!”. Какво означават двете неща?

5/ Власт и подчинение. “Ще ти дам моето камионче, но ще бъдем приятели, нали?...” Съблазнителните модели и властовите позиции. Подчинението като потребност. Подчинението като роля. Допълваща се и хоризонтална комуникация

6/ Биоикономично и социоикономично поведение. Кога и на кого е важно да се харесваме и какво ни струва това? “Не те харесвам, но ти се усмихвам, защото ме е страх!... Или защото завися от тебе!...”. Кога е необходимо това и необходимо ли е?

7/ Агресията като комуникативна изява. Персоната, т.е маската. Спонтанност и импулсивност. “Да си позволя ли да те прегърна?”. “Колко струва усмивката ми?”. Интонацията и дрехите като като комуникативни знаци

8/ Емпатията и феноменът “теле”. Умеем ли да усещаме другия. За какво говорят разстоянията между нас? Или начина, по който стоим един спрямо друг? Проверката на недвусмислената реалност

ВРЕМЕ И МЯСТО ЗА ПРОВЕЖДАНЕ НА ТРЕНИНГА

20. 02 – 21. 02 (събота и неделя),
10. 00 – 18. 00 ч.

Гр. Варна, ул. Христина Морфова – 10
Телефони за връзка: 0889649595; 0887705582

Програма на тренинга

1/ Вербално и невербално общуване. Езикът на думите и езикът на тялото. Знаковост на думите. Символиката в езика на тялото.

2/ Да бъдеш или да изглеждаш. Ролите и социалния статус, който търсим. Личност и характер.

3/ Принадлежност и утвърждаване. “Ти си част от нас!”. “Ти си много важен за мен!”.

4/ Отхвърляне и дисквалификация. “Престани, че ме дразниш!”. “Не ме интересува филма!”. Какво означават двете неща?

5/ Власт и подчинение. “Ще ти дам моето камионче, но ще бъдем приятели, нали?...” Съблазнителните модели и властовите позиции. Подчинението като потребност. Подчинението като роля.
Допълваща се и хоризонтална комуникация

6/ Биоикономично и социоикономично поведение. Кога и на кого е важно да се харесваме и какво ни струва това? “Не те харесвам, но ти се усмихвам, защото ме е страх!... Или защото завися от тебе!...”. Кога е необходимо това и необходимо ли е?

7/ Агресията като комуникативна изява. Персоната, т.е маската. Спонтанност и импулсивност. “Да си позволя ли да те прегърна?”. “Колко струва усмивката ми?”.
Интонацията и дрехите като като комуникативни знаци

8/ Емпатията и феноменът “теле”. Умеем ли да усещаме другия. За какво говорят разстоянията между нас? Или начина, по който стоим един спрямо друг? Проверката на недвусмислената реалност
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Anaharsis.EU Форуми -> Форум за обяви и съобщения Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети